Certifierade DonJoy utprovare

För att beställa knäortoserna DonJoy Armor och DonJoy Defiance måste du kontakta en Certifierad DonJoy utprovare som mäter ut den storlek som just du behöver. Nedan finner du listan på certifierade DonJoy utprovare i Sverige.

Norra Sverige

Aktiv Ortopedteknik i Gävle
Gävle sjukhus, ingång 15
801 87 Gävle
gavle@aktivortopedteknik.se 
026 154 940

Fot & Sko specialisten
Södra Kungsgatan 7
802 51 Gävle
026 612 085

Hägglunds Kiropraktik& Rehab
Marinvägen 3
Sundsvall
060 123 312

Phox AB
Umeå
0703 018 848

Winterstone
Umeå
0702 724 460

Aktiv Ortopedteknik Östersund
Östersunds sjukhus
831 83 Östersund
063 15 37 71

Hägglunds Kiropraktik& Rehab
Hagvägen 16
Östersund
063 125 404

Magdalena Moström Fysioterapeut
Infanterigatan 5
831 32 Östersund
070 655 19 75

Stockholm/Uppsala/Örebro

Sport & Rehab Åkeshov
Bergslagsvägen 60
168 75 Bromma
08 177 790

Linds Ortopediska Solna
Sundbybergsvägen 1
Solna
08 558 07900 

Ortopedteknik Anatomic
Valhallavägen 91, Hus L2
114 86 Stockholm
08 200 077

Ortopedian AB
Mariebergsgatan 16
112 19 Stockholm
08 362 411

TeamOlmed Ortopedteknik Södersjukhuset
Sjukhusbacken 4
118 83 Stockholm
08 658 79 50

TeamOlmed Ortopedteknik Torsplan
Solnavägen 2d
113 65 Stockholm
08 690 25 40

Linds Ortopediska Södertälje
Wedavägen 4 
Södertälje
08 558 07902

TeamOlmed Ortopedteknik Södertälje
Köpmangatan 8 A
151 71 Södertälje
08 401 28 40

Aktiv Ortopedteknik Uppsala
Bergsbrunnagatan 1
753 23 Uppsala
018 10 20 55

Camp Pro Uppsala
Fyristorg 6
753 10 Uppsala
018 13 12 00

Muskelcentrum
Gränby Bilgata 2
754 31 Uppsala
018 290 700

TeamOlmed Ortopedteknik Uppsala
Dag Hammarskjölds väg 12 c
752 37 Uppsala
018 56 70 50

Örebro Rehabcentrum AB
Klerkgatan 16
702 25 Örebro
019 602 8220

Västra/Östra Sverige

Ortopedteknik Borås
Södra Älvsborgs Sjukhus
50182 Borås
ota.boras@vgregion.se 
033 616 1460

TeamOlmed Eksjö
Björkvägen 2
57533 Eksjö
jonkoping@teamolmed.se
036 300 150

Aktiv Ortopedteknik Eskilstuna
Mälarsjukhuset
63188 Eskilstuna
eskilstuna@aktivortopedteknik.se   
016 103 041

Aktiv Ortopedteknik Falun
Falu lasarett
79182 Falun
falun@aktivortopedteknik.se  
023 705 234

Göran Sjödens Rehabshop
Rosenlundsgatan 4
41120 Göteborg
info@rehabshop.com 
031 711 9914 

OrtopediVäst i Göteborg
Spåntorget 4
41678 Göteborg
ortopedivastigbg@tele2.se 
031 193 530 

Ortopedteknik Göteborg
Falkenbergsgatan 3, Uppgång B, Plan 4
41285 Göteborg
ota.su@vgregion.se 
031 343 8144 

TeamOlmed Jönköping
Pjäsgatan 2
55305 Jönköping
jonkoping@teamolmed.se 
036 300 150

Aktiv Ortopedteknik Katrineholm
Kullbergska sjukhuset
64133 Katrineholm
katrineholm@aktivortopedteknik.se 
0150 565 96

Ortoskliniken Karlstad
Klaraälvskliniken, Norra infarten 75
654 65 Karlstad
marcus@ortoskliniken.se 
0705 53 09 39

TeamOlmed
Centralsjukhuset
651 85 Karlstad
karlstad@teamolmed.se 
054 615 362 

Skarborgs Ortopedservice Lidköping
Skarborgs sjukhus
53151 Lidköping
sosabl@ortopedservice.se 
0510 855 61

Landerydskliniken
Bogestad Gård (Landeryds Golfbana)
585 93 Linköping
info@landerydskliniken.se
013 601 06

Linköping Health Care
Torkelbergsgatan 14
58225 Linköping
healthcare@ihc.eu 
013 460 5000

TeamOlmed Linköping
Brigadgatan 20C
58758 Linköping
linkoping@teamolmed.se 
010 103 3075

FysioMax
Hantverkaregatan 51
60245 Norrköping
info@fysiomax.se 
011 127 400 

TeamOlmed
Koppargatan 3
602 23 Norrköping
norrkoping@teamolmed.se 
010 451 33 00 

Aktiv Ortopedteknik Nyköping
Lasarettet
61185 Nyköping
nykoping@aktivortopedteknik.se  
0155 245 074

TeamOlmed Motala
Lasarettet i Motala
59185 Motala
motala@teamolmed.se 
010 104 7113

TeamOlmed
Björkhagsgatan 2
663 30 Skoghall
skoghall@teamolmed.se
054 513 612

Skarborgs Ortopedservice Butiken (Stallsiken)
Norra Metallvägen 5
541 39 Skövde
sosab@ortopedservice.se 
0790 688 896

Skarborgs Ortopedservice Skövde
Skarborgs sjukhus
54185 Skövde
sosab@ortopedservice.se 
0500 4315 82 

Ortopedteknik Trollhättan
Norra Älvsborgs Läns sjukhus
46173 Trollhättan
nu.ota@vgregion.se 
010 435 2740

TeamOlmed
Österlånggatan 44
461 30 Trollhättan
trollhattan@teamolmed.se 
0520 420 500

Skaraborgs Ortopedservice Uddevalla
Fritiof Nansens väg 2
451 44 Uddevalla
mia.mars@ortopedservice.se 
0522 31403

TeamOlmed
Cypressgatan 1B
621 58 Visby
info.gotland@teamolmed.se 
0498 279 942 

Aktiv Ortopedteknik Västerås
Västmanlands sjukhus (Ingång 2)
72189 Västerås
vasteras@aktivortopedteknik.se 
021 173 503

Södra Sverige

Keva Motor AB
Svärtingstorp 9158
281 93 Finja
0451 161 02

TeamOlmed Halmstad
Lasarettsvägen 2
301 85 Halmstad
halmstad@teamolmed.se 
035 131 256

Aktiv Ortopedteknik Helsingborg
Florettgatan 25
254 67 Helsingborg
helsingborg@aktivortopedteknik.se 
042 132 455

SOL Fot & Sko Helsingborg
Hälsovägen 1
252 21 Helsingborg
info@fotsko.se 
042 139 550

TeamOlmed
Malmbrogatan 14
392 35 Kalmar
kalmar@teamolmed.se 
010 451 3302 

Karlskrona Ortopedteknik
Blekinge Sjukhuset
Lasarettsvägen
0455 731 000 

Aktiv Ortopedteknik Kristianstad
Centralsjukhuset i Kristianstad
291 85 Kristianstad
kristianstad@aktivortopedteknik.se 
044 309 1295

TeamOlmed Kungsbacka
Tölövägen 9
434 40 Kungsbacka
kungsbacka@teamolmed.se 
0300 131 80

TeamOlmed Ljungby
Lasarettet
341 82 Ljungby
ljungby@teamolmed.se  
010 451 3304

Aktiv Ortopedteknik Lund
Lasarettsgatan 29
221 85 Lund
lund@aktivortopedteknik.se 
046 311 580

Jonte Engdahl
Motorsports AB
Teknikvägen 4
246 43 Löddeköpinge
046 712 604
info@JE68.se  

Aktiv-butiken Malmö
Fosievägen 2
214 31 Malmö
malmo@aktivortopedteknik.se 
040 617 1550 

TeamOlmed Varberg
Sjukhuset i Varberg
432 81 Varberg
varberg@teamolmed.se 
0340 48 1565 

TeamOlmed Västervik
Västerviks Sjukhus
59381 Västervik
vastervik@teamolmed.se  
010 451 3303

TeamOlmed Växjö
V. Esplanaden 9 B
352 31 Växjö
vaxjo@teamolmed.se 
010 451 3350

Aktiv Ortopedteknik Ängelholm
Södra sjukhuset
262 81 Ängelholm
angelholm@aktivortopedteknik.se 
0431 810 03

Ni kan även kontakta DJO's produktspecialister

Maria Ottander
maria.ottander@djoglobal.com 
0703 35 13 41
Stockholm, Uppsala, Örebro Södermanland, Jämtland, Västernorrland

Rickard Hanzek
rickard.hanzek@djoglobal.com
0761 30 57 70
Västra Götaland, Jönköping, Gävleborg, Dalarna, Västmanland, Värmland, Sörmland, Östergötland, Gotland

Kundtjänst
order.nordic@djoglobal.com 
040 39 40 00
Blekinge, Kalmar, Skåne, Halland, Kronoberg, Västerbotten, Norrbotten